All times are UTC


It is currently Sun Dec 08, 2019 11:23 amPost new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Fortece i Świątynie - Jak to działa?
PostPosted: Sat Nov 22, 2014 5:29 pm 
Skeleton
Offline

Joined: Wed Jul 23, 2014 8:40 pm
Posts: 2
Zgodnie z prośbą paru sojuszników zamieszczam temat w którym wyjaśniam jak działa ochrona prowincji, czyli w jaki sposób brać fortece i świątynie żeby to miało jakiś sens :) Nie chcę pisać wypracowania na 2 strony więc postaram się to wyjaśnić krótko i zwięźle posługując się kilkoma przykładami poszczególnych opcji.

I - Przejęcie i ochrona świątyni:

Możliwości są dwie, po przejęciu neutralnej lub wrogiej świątyni (nie ma żadnej różnicy) mogą się włączyć dwa tryby osłonki: Nieskończona osłona (NO) lub osłona na 36 godzin. Zależy to od ilości posiadanych fortów w danej prowincji przed jej zdobyciem - Jeśli posiadamy WIĘKSZOŚĆ fortec w danej prowincji to po zdobyciu świątyni będziemy mieli NO, jeśli mamy MNIEJSZOŚĆ fortów to osłonka się włączy na 36 godzin.

Tutaj należy zaznaczyć uciekając się do łopatologii stosowanej, czyli w razie gdyby ktoś nie zrozumiał co znaczy WIĘKSZOŚĆ lub MNIEJSZOŚĆ fortec ;)

W prowincjach które mają:
a) 7 fortec - WIĘKSZOŚĆ oznacza posiadanie co najmniej 4
b) 5 fortec - co najmniej 3
c) 3 fortece - co najmniej 2

Analogicznie, jeśli posiadamy mniejszą ilości fortec w danych prowincjach niż podane wyżej oznaczać będzie że mamy MNIEJSZOŚĆ fortec.

MNIEJSZOŚĆ I WIĘKSZOŚĆ posiadanych fortów w danej prowincji reguluje nam całą strategię blokowania i odbijania świątyń.

Jeśli po przejęciu świątyni mamy osłonkę na 36 godzin licznik spada aż do momentu gdy zdobędziemy WIĘKSZOŚĆ fortec w prowincji. Np, jeśli posiadamy na świątyni osłonkę której zostało jeszcze 25h i mamy 2 fortece to zdobycie kolejnej (przy założeniu że to 5-fortecowa prowincja) oznaczać będzie że licznik osłonki na świątyni zgaśnie i włączy się NO. Tak samo jeśli zostanie nam minuta, czy choćby 5 sekund do końca osłonki, przejęcie fortecy która da nam większość w prowincji spowoduje włączenie NO i zablokowanie świątyni.

Teraz, jeśli już mamy świątynię z NO, to w momencie gdy stracimy większość fortec w prowincji zegar zacznie odliczać dokładnie 4 godziny. Po upływie tego czasu tracimy ochronkę i obce sojusze mogą (próbować) naszą świątynie atakować i zdobywać.
Jeśli jednak w trakcie gdy zegar świątyni wciąż jeszcze odlicza czas do końca osłonki uda nam się zająć kolejny fort który spowrotem da nam większość fortec, na świątyni automatycznie włączy się NO - i wtedy kolejne 4 godziny odliczania gdybysmy ponownie stracili fort, choćby sekundę po tym jak NO się włączyło.

II - Osłonki na fortecach i łzy

Opcja 1: Posiadamy świątynię w danej prowincji:

Jeśli teraz przejmiemy wolny fort w tej prowincji włączymy na nim osłonkę na 24 godziny. Dlatego blokowanie świątyń oznacza przejmowanie fortów które straciliśmy w prowincji tak aby zawsze mieć większość. Fortece które posiadamy w swoich prowincjach są "nabite" łzami i surowcami i chronione przez 100 strażników*

Opcja 2: Nie posiadamy świątyni w danej prowincji

Przejęcie fortu w neutralnych lub obcych prowincjach blokuje fort na 6 godzin. Tutaj należy zwrócić uwagę że jesli czas zajęcia obcego fortu wynosi 6h a czas spadnięcia osłonki ze świątyni po zdobyciu większości fortec to 4 godziny, łatwo wyliczyć że aby skutecznie zdjąć komuś osłonkę mamy 2 godziny na zdobycie większości fortec aby uniemożliwić przeciwnikowi odbicie ich przed zejściem ochronki ze świątyni. Obce fortece są puste, tzn. nie mają łez ani surki do zrabowania i są chronione jedynie przez 10 strażników*

Analogicznie tą samą strategię stosujemy do obrony :)

*puste fortece (czyli bez łez i surowców) są także chronione przez 100 strażników w sytuacji gdy mamy "nabite" fortece w prowincji i stracimy świątynię bez stracenia tych fortów. W takim przypadku forteca traci łzy i surkę ale 100 guardów które ich broniły już zostają i bronią nawet pustej fortecy

To by było chyba na tyle, w razie pytań lub niejasności proszę pisać, pozdrawiam :)

Elmer


Last edited by Krzysztof Kościesza on Fri Dec 19, 2014 9:06 pm, edited 1 time in total.
Top
  Profile  
 
 Post subject: Re: Fortece i Świątynie - Jak to działa?
PostPosted: Sat Nov 22, 2014 6:13 pm 
Flamekin
User avatar
Offline

Joined: Mon Apr 28, 2014 5:53 pm
Posts: 136
Location: nowhere
Dzięki ElmerMad za ładne podsumowanie. Przydatne info również w tematach:


_________________
Wojowniku znajdź swoje prawdziwe przeznaczenie na EMPOREA.ORG
Image
Top
  Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron