All times are UTC

It is currently Sun Sep 15, 2019 5:54 pm

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Mágia pre každého: Rozhovor s najlepšími mágmi Emporey
PostPosted: Thu Apr 02, 2015 12:38 pm 
Axe Warrior

Zdravím Vás, drahí čitatelia!

V prvom rade prosím ospravedlňte moju chvíľkovú neprítomnosť, avšak! Narozdiel od iných trpaslíkov mňa vcelku zaujíma mágia – a najmä mágovia, ktorý sú korením Emporey. Nanešťastie všetci bývajú na tých najodľahlejších miestach (najmä v horách). A keďže som veľkým nadšencom turistiky, rozhodol som sa vziať si týždeň voľno a navštíviť tých najlepších Emporeáckych mágov (podľa koncosvetových topiek). Nie všetci boli doma a nie všetci boli zhovorčiví. Nie každý mág je však uhundraný starec a mnohí boli veľmi priateľskí a vtipní. Takže!

Čo ich na mágii baví najviac? Aká je ich taktika a aké je ich obľúbené kúzlo? Otázky na tieto odpovede nájdete nižšie. Dúfam, že si tento minirozhovor užijete aspoň tak, ako som si ho užíval ja! :)

----------------------------------------------------------------------------------

1.) Väčšina hráčov uprednostňuje „starú dobrú silu“ ako všeobecné riešenie ich problémov. Vy sa však sústredíte na mágiu. Čo sa Vám na mágii najviac páči, kde vidíte jej výhodu?

Vitalic: Stará dobrá sila je uprednostňovaná väčšinou hráčov vrátane mňa. Rozdiel je v tom, že ja si vylepšujem kúzla a artefakty na mágiu zároveň s bojovými a staviteľskými artefaktami. Keď v boji na oponenta načarujete 4 – 5 silných deštrukčných kúziel tak ho oslabíte a mierne vyľakáte (môže svoju armádu skôr stiahnuť z boja) a to Vás posunie o krok bližšie k víťazstvu. Odhliadnuc od boja je mágia výborným nástrojom na rýchle spĺňanie questov. S dostatočným dosahom kúziel viete zabíjať príšery bez toho, aby ste minuli jediný VB.

aSneeky: Na túto otázku existuje jednoduchá odpoveď, mágiu obľubujem pre veľa(!) dôvodov, ajkeď do mágovských vlastností väčšinou nedám ani bod. Mágia jednoduchá, nápomocná a je zdarma. Čím viac ju používate, tým viac skúseností dostanete. Je to najlepší pomocník pri plnení úloh – prečo míňat vzácne VBčka, keď to viete spraviť mágiou? Mám rád aj „starú dobrú silu“ no mágia je tak prospešná v mnohých smeroch, že považujem za hlúpe nezainvestovať do nej trochu času. Daný svet som ukončil nielen ako TOP1 mág, ale aj ako TOP 1 level, za čo vďačím práve mágii.

The Dead: Kúzla mám rád, pretože vedia zničiť armádu ešte pred začiatkom boja, alebo zmaximalizovať straty nepriateľov a zároveň zminimalizovať Vaše straty.

Dior: Rád ničím armády.

2.) Aká je Vaša stratégia, keď hráte za mága? Čo považujete za základné pravidlá mágov?

Vitalic: Ohľadom stratégie som sa už čiastočne vyjadril v predošlej odpovedi. Najdôležitejšie je nezanedbávať kúzla a čarodejnícke artefakty na úkor bojových a staviteľských. Veľmi dôležitá vec zosúladiť svoj herný čas s časom produkcie many, aby ste z toho vyťažili maximum. Ak to dobre zosúladíte tak získate viac many a jej častejší prílev, čím zároveň splníte aj viac questov na výrobu many. Je taktiež dobré investovať do predmetov a zručností ktoré znižujú magický oblak. Ak to spojíte s „+% efekt kúziel kúzlených na teba“ tak viete vyťažiť naozaj veľa z kúziel ako „Čarovné Kladivá“ alebo „Superťažba“.

aSneeky: Osobne som nehral ako tradičný kúzelník. Bol som len veľmi aktívnym hráčom, zameriaval som sa najmä na 10 minútové a hodinové mana rituály, mal som stále dostatok many, ktorú som využíval na surovinové kúzla, na vyvolávanie jednotiek a na plnenie úloh. Keď som využíval kúzla na získavanie skúseností, tak som sa sústredil najmä na produkciu many. Som si plne vedomý faktu, že ak investujete body do čarodejníckych vlastností, tak Vám to niekoľkonásobne vráti – či už v podobe bonusových surovín, jednotiek, vyššieho poškodenia proti neutrálnym jednotkám (čo vie výrazne pomôcť pri farmení extrémnych kempov) a vyššieho poškodenia proti hráčom, aby si dvakrát dobre premysleli, či na Vás zaútočia.

The Dead: Moja stratégia je stále vyskúmavať kúzla. V prvom rade si maximálne vylepším kostlivcov, potom palác a všetko zvyšné dám do výskumu kúziel. Taktiež neustále „rotujem“ výrobu many v chrámoch, aby som jej mal stále dostatok. A nesmiete zanevrieť na artefakty.

Dior: Stratégia: produkovať manu, teda mať čo najlepšie artefakty na výrobu many. Mana scroll je v tomto veľmi dôležitý, elixír poškodenia kúzlami sa tiež veľmi zíde.

3.) Ktoré kúzlo máte najradšej? Aké najvyššie poškodenie ste spôsobili jedným kúzlom?

Vitalic: Moje obľúbené kúzlo je s prehľadom Reťazový Blesk, kvôli svojej rýchlej obnove. Ak to prepočítate vzhľadom k dĺžke obnovy, tak Blesk je iba o 3% slabší než „všemocný“ Mor. S Morom som spôsobil cez 1,6 milióna poškodenia na jednu ranu, avšak nebol som Nemŕtvy a teda som nemal bonusovú zručnosť na poškodenie kúzlom. Ajtak, ak niekoho načapete v „pyžame“, tak takýmto kúzlom ho ľahko pripravíte o 10 – 20k žoldu.

aSneeky: Moje najpoužívanejšie kúzlo bolo pravdepodobne Hmla Smrti, pretože má rýchlu obnovu, vysoké poškodenie, relatívne nízku spotrebu many a dá sa výborne využiť na plnenie úloh (vyhovuje teda môjmu štýlu hrania). Moje poškodenie nebolo ničým výnimočným, keďže som sa nesústredil na kúzelnícke zručnosti. Morom na leveli 4 som spravil asi 1,4 milióna poškodenia, no viem, že mágovia v Shadow Creatures dali aj 2,5 milióna, za čo im patrí môj obdiv.

The Dead: Moje obľúbené kúzlo je jednoznačne Mor, ktorý na vysokom leveli a so správnymi zručnosťami dokáže zabiť aj 50% nepriateľovej armády. Moje najvyššie poškodenie si nepamätám, no s dobrým elixírom magického poškodenia vedia moje kúzla škaredo zabolieť.

Dior: *nezrozumiteľné hudranie*

---------------------------------------------------------------------------------

Ach, títo mágovia, stále by len šňupali čiary Magického prachu. Niet divu, že ho naši Alchymisti nemajú nikdy na sklade... v každom prípade verím, že sa Vám rozhovor páčil!

PRIPRAVUJEME PRE VÁS: Rozhovory s našimi víťazmi, otázky a odpovede s našimi dizajnérmi, a môžete sa tešiť aj na jeden, povedzme... „kulinársky“ zážitok. Ostaňte naladení, priatelia!

Emporea Guardian, voted the best newspaper on 6 out of 7 Realms!
  Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC