All times are UTC

It is currently Wed Sep 18, 2019 9:47 pm

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Emporea Guardian: Rozhovor s Vieenom, víťazom sveta Rhea 7
PostPosted: Mon Mar 02, 2015 3:52 pm 
Axe Warrior

Ctené dámy a vážení páni, drahí čitatelia!

Dovoľte mi predstaviť Vám prvý rozhovor z pripravovanej série rozhovorov s víťazmi. Ako prvého sme vyspovedali lídra víťaznej aliancie na Rhei, Vieena, aby svoju stratégiu prezradil aj nám, smrteľníkom. Pohodlne sa usaďte, pozdvihnite svoje krígle s pivom a užívajte nasledujúci rozhovor :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zdravím Vieen,

V prvom rade chcem Vám a aliancii Nightmares pogratulovať k víťazstvu na Rhei. No poďme od začiatku:

Môžete nám napísať niečo o sebe? Ako dlho hrajete Emporeu? Ste stálym členom aliancie Nightmares? Ak áno, viete nám napísať aký je "príbeh" Nightmares (teda kto túto alianciu založil, ako dlho už funguje, kto je jej pevným jadrom a aké úspechy má za sebou)?

Děkuji za gratulaci. Já sám hraji emporeu něco přes 2 roky. Je pravda, že aliance Nightmares jsem založil pouze jednou a to byl poslední svět podle staré Emporei na Chione. S cílem vyhrát jsme poskládali docela silnou alianci s jádrem přátel co spolu hráváme už delší dobu. Zklamáním předtím bylo 2. místo za aliance Kranke Kopfe. Bohužel byli lepší a nám k nim přešla před koncem top hráčka Petra která jim to vlastně vyhrála. Tedka jsme se domluvili jako hráči co spolu hrajeme už nějakou dobu a pokusíme se vyhrát. Pro mě je hlavní úspěch ten,že kromě asi 10 hráčů jsme byli opravdu Cz/Sk aliance. Takže za dobu existence aliance je pouze jedno druhé a jedno první místo.

Jedno prvé a jedno druhé miesto v priebehu cca 14 mesiacov je, podľa mňa, veľmi pekná bilancia. Rhea však bola do poslednej chvíle veľmi nerozhodná, Shadow of the Forsaken (SoF) Vám ku koncu celkom šliapali na päty. Ako hodnotíte priebeh Rhei? Ktoré boli tie rozhodujúce momenty a čo bolo Vašim "receptom na úspech"?

Na Rhei byl základ (i když to nebyl názor všech), že jsme uzavřeli s SoF spolupráci od začátku. Celé 3 měsíce jsme si pomáhali navzájem s tím, že na konci se rozhodne a vyhraje ten lepší. Nerozhodně to bylo až do konce. Hráči makali a ani pomalu nespali a to byl ten rozdíl. A taky udělalo své, že jsme ani jedna aliance naši dohodu neporušili.

(a toto bola vlajka oboch aliancií, SoF aj Nighmares. Seriózne! - Buri)

Image

V poslednom boji s bossom ste nad SoF vyhrali len o (približne) 100 miliónov poškodenia, čo je poškodenie jedného priemerného hráča. Dokonca aj my, admini, sme napäto sledovali, kto tento zápas vyhrá :-)Aká bola atmosféra vo Vašej aliancii? Ako ste prežívali posledné dni a hodiny?

Co se týkalo posledních dnů tak to byla spíš nuda a očekávání jak jako aliance zabereme a nervy s toho aby jsme 3 měsíce u hry dotáhli do konce. První den se dařilo. Druhý den jsme měli docela velký nádskok. Proto nás zarazilo, že to během pár hodin SoF stáhli a ráno dokonce vedli. Nevím jak u nich, ale u nás se hodně pomáhalo slabším, kteří měli větší šanci způsobit větší poškození. Od rána jsme seděli přilepení u monitorů a čekali jsme na průběžné výsledky, které ovšem přišli asi po 6 hodinách a pak se vše zjistilo až na konci :-) Strašná úleva.

Touto cestou sa môžete poďakovať tým najlepším hráčom z Vašej aliancie. Ktorí hráči najviac pomáhali a zaslúžili sa tým o výhru?

Mohl bych vybrat ty nejlepší podle poškození jako byl Chuck Norris, ale nebylo by to fér vůči ostatním. Pravda je taková, že za výhru vděčíme naprosto celé alianci. Od darování surovin do aliance po celou 3 měsíční pomoc ve hře. Každý má svůj díl za to, že jsme dokázali vyhrát a každý obětoval nejenom horu času. Dík patří jak naší akademii, která se snažila nám pomáhat s pevnostma od začátku tak alianci Odpadlíci, kteří nám taktéž pomáhali se slzama. Aliance Zabijáci a Drago Friends obětovali své nejlepší hráče a pomohli nám v posledním boji. I někteří hráči z aliance Atila přešli pomoci. Server Rhea byl společnou výhrou našich Cz/Sk aliancí. Stejně tak patří dík i Sookie a Ericovi kteří vyslechli mou prosbu a krátce po svadbě do toho spadli znovu a hráli zase dál. Já osobně si vážím této výhry víc než jakéhokoliv úspěchu do této doby ve světě Emporea.

O CZ/SK alianciách sa hovorí, že sú často rozhádané a podkopávajú sa navzájom. Vám sa podaril presný opak, za čo Vám patrí náš obdiv. Ako vnímate CZ/SK komunitu Vy, v porovnaní s ostatnými komunitami?

To je i můj názor bohužel. Máme spoustu aliancí a pomoc nikde. Nemáme takové prostředky jako cizí gemující hráči, ale máme spoustu vynikajících hráčů. Naše šance je pouze navzájem spolupracovat a pomáhat si a pak je šance vždycky. Na Rhee to ani nebyl tak můj úspěch, ale byli jednoduše ve velení našich aliancí lidi na svých místech. Kdyby to vydrželo bylo by to skvělé, ale nejsem zase až tak naivní. Máme přesně tyto vady. Každá naše aliance hraje aby měla úspěchy a v hodně z nich hrají lidé společně už dlouho. Jak jsem psal, máme výhodu, že se nevzdáváme a když se spojíme tak vzhledem k počtu našich hráčů by jsme si myslím vyhrávali častěji.

Je pekné vidieť, že aj umenie diplomacie má v Emporei svoje dôležité miesto. No z iného súdka - ak sa pozriem na Vašu sieň slávy tak vidím, že väčšinou hrávate za orka. Preferujete teda hru ako bojovník? Alebo radi skúšate aj mága, či staviteľa? Aké sú Vaše skúsenosti v tomto smere?

Ano nejvíc mě to za Orka baví stejně tak i za nemrtvého. Mě připadne Ork i když už to asi není pravda vzhledem k vylepšení u nemrtvého za nejsilnějšího. Kouzelník se aspon mě zdá moc udělaný pro sebe. Základ asi u každé rasy je už udělat si strom stavitele na bonusového architekta a žold a pak si dát bojovníka. Tak to dělám aspon já. Bojovník nebo stavitel nemám vyhraněný směr.

Image

Máte obľúbený event? Ak áno, ktorý to je a prečo?

Nemám žádný oblíbený. Pokaždé si říkám, že nějaký event vynechám a nakonec se stejně snažím se dostat se v něm co nejdál :-) Myslím si, že nejsem na tom sám tak zle kdo má v sobě soutěživost. Podle mě má každý event něco do sebe. V každém se najde nějaká věc nebo jednotka, která se hodí. I když možná lehké plus u mě jsou Serafíny. Je tam dobrá jednotka i artefakt.

Image

A ešte posledná séria otázok :) Hrajete Emporeu viac než 2 roky. Čo sa Vám na Emporei najviac páči? Čo Vás na druhej strane najviac hnevá? Kde vidíte najväčší priestor na zlepšienie?

Abych pravdu řekl už je to jiná hra než pamatuju. Ta hra má kouzlo přátelství mezi lidma kteří se tady seznámili a po pravdě už to hrají jen kvůli tomu. Stala se ta hra návykem. Poznám to. Sám jsem už nechtěl hrát, ale kamarád mě přesvědčil. A právě proto si i myslím, že většina lidí co odešla se stejně časem vrátí. Mě se zdá, že je škoda neustálých upgradů. Je toho až moc. Můj názor je, že by bylo dobré aspon rok tu hru nechat jak je bez zasahování. Aby si hráči měli čas, alespon trochu tu hru užít jak je. Prostor je velký v ukončení hry. Jde na konci až moc o sílu gemů. Ale hráči jsou moc malí páni aby si mohli naříkat. Já to říkám celou dobu takto - Kdo chce hrát tak bude. Kdo ne tak nebude :-)

Ďakujem Vám krásne za tento rozhovor, za Váš čas a ochotu. Prajeme Vám veľa úspechov vo Vašom osobnom aj hernom živote a nech priateľstvá, ktoré ste nadobudli v Emporei, trvajú ešte veľmi dlho ;)

Děkuji i já vám A přeji pevné nervy a snad co nejméně práce v herním Empo světě a co je důležitější v tom osobním :-)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dúfame, že sa Vám rozhovor páčil. V dohľadnej dobe pre Vás pripravueme ďalšie rozhovory, takže ostaňte naladení :)

s pozdravom sa lúči Váš

Buri, trpasličí novinár

Emporea Guardian, voted the best newspaper on 6 out of 7 Realms!
  Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC