All times are UTC


It is currently Tue Nov 19, 2019 11:08 amPost new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Herné pravidlá & Pravidlá fóra
PostPosted: Thu Jan 10, 2013 3:36 pm 
Veteran Forum Gyrocopter
User avatar
Offline

Joined: Fri Dec 14, 2012 9:55 am
Posts: 2211
Herné pravidlá

1) Multi-Accounting

Jeden hráč môže hrať len jeden herný účet. *

Ak dvaja/viacerí hráči hrajú v jednom hernom svete (niekedy alebo stále) z jedného internetového pripojenia, mal by byť o tom vopred informovaný support, a to ideálne na začiatku herného sveta. V tomto prípade nemôžu mať oba herné účty medzi sebou žiadny kontakt.
Tieto kontakty obsahujú (ale nie je to limitované na) rovnaké aliancie, posielanie surovín, obchodovanie s predmetmi v trhovisku, spoločné útoky, obrany alebo lúpeže.
Ak sú splnené všetky tieto podmienky, neexistuje pre oboch/viacerých hráčov hrajúcich z toho istého pripojenia vôbec žiadne riziko.

Ak hráči neinformujú support, (či porušia vyššie spomínané podmienky akýmkoľvek spôsobom), nesú riziko vylúčenia z herného sveta počas celej doby trvania herného sveta (herný svet trvá 98 dní). Sú sledovaní adminom, ktorý sa kedykoľvek môže rozhodnúť vylúčiť ich všetkých z hry - na základe jeho vlastného zhodnotenia že má dostatok dôkazov o porušovaní pravidiel zainteresovaných herných účtov.
Dĺžka vylúčenia ako trestu za multi-accounting je vždy do konca herného sveta. Admin nemusí vôbec vysvetľovať svoje motívy a dôvody takto vylúčeným hráčom, vylúčenie kvôli mutli-accountu nie je otvorené pre ďalšiu diskusiu či prešetrovanie.

Rada pre viacerých hráčov hrajúcich z toho istého pripojenia: Vždy o tom informujte support vopred a dávajte si veľký pozor aby ste za každých okolností hrali výlučne len svoj účet. Nikdy sa nemôžete vyhnúť riziku vylúčenia úplne, ale máte možnosť dohrať hru šťastlivo až do jej konca.

2) Pushing

Je zakázané získavať suroviny z iného herného účtu (predovšetkým účtu, ktorý je v Topke na nižšom mieste) akýmkoľvek neférovým spôsobom.** K tomu patrí napríklad pravidelné posielanie surovín, alebo ak hráč dobrovoľne nechá iného hráča aby mu suroviny ulúpil.

*/**
Špeciálny "Multi-accounting & Pushing" druh podvádzania, keď jeden hráč má viac účtov v jednom hernom svete, a používa ostatné účty ako zdroj gemov, artefaktov a surovín pre svoj hlavný účet, je:
 • veľmi ľahko identifikovateľné
 • systematicky sledované
 • trestané veľmi tvrdo


3) Account sharing

Každý herný účet môže hrať len jeden hráč.

4) Account exchange

Výmena herných účtov musí byť nahlásená adminovi a uskutočnená s jeho pomocou.

5) Bugusing

Vedomé využívanie bugu či chyby v hre, bez jej nahlásenia, je zakázané.

6) Scripting

Využívanie akéhokoľvek programu schopného nahradzovať/ vykonávať akcie hráča je zakázané. Akákoľvek forma automaticky generovanej informácie, ktorá má možnosť hráča zvýhodniť pred ostatnými je zakázaná. Zahŕňa to boty, makrá a automatizované databázy.

7) Proxy

Hráč ktorý používa akúkoľvek formu proxy pripojenia k sieti (napríklad mobilný telefón) o tom musí vopred upovedomiť admina herného sveta.

8) Zneužitie pravidiel a ich použitia

Klamanie, zavádzanie alebo spamovanie člena herného tímu s úmyslom mať z toho akýkoľvek neférový úžitok je zakázané. To zahŕňa:

 • nahlásenie "chyby", ak sa v skutočnosti jedná o správnu a platnú časť hernej mechaniky (hráč by si mal čo najlepšie vopred naštudovať - vo fóre, manuáli, u ostatných hráčov, či to čo chce nahlásiť naozaj chyba môže byť)
 • nahlásiť správu od iného hráča, či vzbudzovať podozrenie na hráča, ktorý neporušuje žiadne pravidlá
 • tvrdiť alebo vyvolávať dojem že hráč je členom herného tímu, v prípade keď tomu tak nie je
 • rozširovať klamlivú alebo negatívnu informáciu o členovi herného tímu
 • hlásiť udalosti/chyby v hre, ktoré sa nikdy nestali

---
Dôležité:

1) Nezabudni že člen herného tímu má právomoc vylúčiť ťa z hry s dočasnou alebo trvalou platnosťou, aby tým zachoval dodržiavanie našich pravidiel a férové podmienky hry.
2) Neprijateľné správanie hráča v ktoromkoľvek aspekte/ časti hry (hra, chat, správy, fórum atď) môže mať za následok vylúčenie zo všetkých častí hry.
3) Prosím prečítaj si aj naše Všeobecné obchodné podmienky. ("VOP")


Pravidlá herného chatu & fóra

1) Hrozby

Výroky obsahujúce zámer nájsť v reálnom živote a ublížiť nejakej osobe (ďalšiemu hráčovi, členovi herného tímu) sú zakázané a postihované tým najvyšším spôsobom. (Vzťahuje sa aj na dvojzmysly, "zmysel pre humor" ako obrana previnilého neobstojí)

2) Spam and reklama

Spam hráčov, členov tímu či herného prostredia ako aj reklama inej hry/ hocijakého cudzieho produktu hocijakou metódou v hocijakej časti hry sú zakázané.

3) Obsah

Všetko čo by mohlo uraziť ostatných hráčov, byť im nepríjemné či ich obťažovať je zakázané. Stanovenie hranice v každom konktrétnom prípade patrí do právomoci herného tímu. Obsah každej formy komunikácie môže byť z toho dôvodu upravený, vymazaný ale potrestaný dočasným alebo trvalým vylúčením z hry alebo jej časti.

To zahŕňa okrem iného:

 • nevhodné, vulgárne vyjadrovanie
 • nepriateľský, urážlivý, rasistický, protinárodný obsah
 • "flaming" a "inciting"
 • pornografický, nemorálny obsah
 • politický, náboženský obsah
 • nelegálne aktivity, násilie, drogy
 • nelegálne sťahovanie z internetu, hackovanie, produkty chránené autorskými právami.

 • verejné komentovanie členov herného tímu (vrátane ich práce alebo rozhodnutí) alebo verejné diskutovanie o vylúčeniach nie je povolené, ani v chate ani na fóre. V podobných prípadoch by mal byť kontaktovaný patričný člen herného tímu a oboznámený s problémom.
 • hocijaké osobné/ kontaktné údaje
 • verejné obvinenie iného hráča z porušovania pravidiel. Ak máš podozrenie, treba to oznámiť patričnému členovi tímu.

4) Jazyk

Oficiálny jazyk chatu označeného slovenskou vlajkou je slovenčina spolu s češtinou. Za istých okolností môže moderátor sporadicky uznať príspevok v inom slovanskom jazyku, pokiaľ usúdi že je pre väčšinu hráčov zrozumiteľný. Hráči ignorujúci toto pravidlo môžu byť vylúčení.

---
Dôležité:

1) Nezabudni že člen herného tímu má právomoc vylúčiť ťa
 • z hry
 • z herného chatu
 • z fóra

s dočasnou alebo trvalou platnosťou, aby tým zachoval dodržiavanie našich pravidiel a férové podmienky hry.
2) Pravidlá sa vzťahujú na všetky aspekty hry: herný chat, diplomatické správy, aliančné stránky, aliančné aplikácie, hromadné aliančné správy, mená hrdinov, prezývky na fóre, popisy, profily, avatary a podobne.
3) Neprijateľné správanie hráča v ktoromkoľvek aspekte/ časti hry (hra, chat, správy, fórum atď) môže mať za následok vylúčenie zo všetkých častí hry.
4) Prosím prečítaj si aj naše Všeobecné obchodné podmienky. ("VOP")

_________________
True warriors fight their battles on EMPOREA.ORG
Image
http://emporea.org
Top
  Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron