Emporea forum
http://forum.emporea.org/

turniej
http://forum.emporea.org/viewtopic.php?f=167&t=2775
Page 1 of 1

Author:  Krzysztof Paszelke [ Sun Jan 04, 2015 10:33 pm ]
Post subject:  turniej

docelowo jest osiem światów, na każdym świecie jest 1-3 sojusze co odstają od reszty, jak są 2-3 to jest jeszcze jakas ciekawa walka miedzy nimi, ale tam gdzie 1 ma sporą przewage gra staje sie mniej ciekawa,
oni nie są zagrożeni a reszta cos tam próbuje miedzy sobą wywalczyć. Jest kilka, kilkanaście nieco silnych sojuszy które odstają od reszty, są porozrzucane po światach i powoli nie bedzie przed nimi wyzwania , gra sie im znudzi, bo co za sens grac skoro, zwycięstwo w kieszeni, a wokoło wszyscy znacznie słabsi.Te sojusze , ci gracze potrzebują wyzwania, co to za satysfakcja kolejny raz wygrać zwykły serwer.
Jest 8 światów, zróbcie eliminacje, kilka najlepszych sojuszy, kilkuset najlepszych graczy z każdego świata niech dostaną prawo gry na 9 świecie (lub 1 z tych 8 odpowiednio skonfigurowanym ) niech zwycięstwo na tamtym swiecie bedzie mistrzostwem.
Na takim świecie była by prawdziwa rywalizacja tych najsilniejszych sojuszy i gra by sie dla nich ożywiła.
Powstał by serwer na najwyższym poziomie.

Author:  Styxi [ Tue Jan 20, 2015 12:25 pm ]
Post subject:  Re: turniej

Powyższe eliminacje i turnieje to jakby nie było zrobienie podziału na serwery gemowe/niegemowe.
Pomysł był już wielokrotnie powielany na łamach forum.
Zauważ że struktura graczy w Emporea jest zróżnicowana, mamy sojusze dynamicznie się rozwijające i faktycznie lubiące tempo/wojnę/agresywną grę, sojusze stricte defensywne lub też pasywne grupy w których graja 'niedzielni gracze'.
Nie wiem jakie będzie podejście deweloperów do tego pomysłu ale przekażę :)

Author:  Krzysztof Paszelke [ Wed Jan 21, 2015 3:27 pm ]
Post subject:  Re: turniej

Myśle że raczej niebyło by podziału na serwery gemowe i nie gemowe.
Na standardowym serwerze który byłby kwalifikacyjnym do turnieju gemy były by używane z koniecznosci uzyskania wyniku w grze dającego kwalifikacje do turnieju.
Na turniejowym gdzie zebrały by się najsilniejsze sojusze to gemy były by zużywane w mega tempie, owszem w czasie trwania turnieju na innych serwerach urzycie gemów by spadło, ale to tylko w czasie trwania turnieju i napewno spadek byłby częściowy.

Author:  Sindera Noctis [ Tue Jan 27, 2015 12:15 am ]
Post subject:  Re: turniej

Krzysztof, wynika mi z tego, że grać w turnieju będą osoby tylko mające gemy. A z jakiej paki gemowcy mają być faworyzowani? Już są przecież.

Author:  Krzysztof Paszelke [ Mon Feb 02, 2015 11:57 am ]
Post subject:  Re: turniej

Napewno będą mieli przewage jak na każdym świecie, ale nietylko oni sie zakwalifikują, zgrany sojusz niegrający na kupionych gemach tylko zdobytych w grze też może sporo osiągnąć.
Sindera Noctis pytasz sie z jakiej paki turniej miałby byc z gemami a nie bez nich?
Ta propozycja jest podyktowana zdrowym rozsądkiem, żeby gra istniała musi przynosić dochód , z tego powodu teraz jest wiecej światów aktywnych w 1 czasie, turniej bez gemów ? czyli bez dochodu dla właścicieli gry? :):) bądz realistą.

Author:  Sindera Noctis [ Mon Feb 02, 2015 1:39 pm ]
Post subject:  Re: turniej

Realistką, jeśli już. Dam sobie chyba w podpisie "JESTEM KOBIETĄ".

Krzysztof, czyli gemowcy znowu górą, bo mają kasę na gemy? Taaaaaaaaaaaa, uczciwość jak diabli. Mają dostateczną ilość profitów już. Na turnieju szanse powinny być bardziej wyrównane. Jestem realistką. Ale prowadzenie turniejów w taki sposób to jak danie jednej drużynie na np. konkursie wiedzy pieniędzy na podręczniki i darmowy dostęp do internetu z praktycznie nieograniczonym transferem, a drugiej kazanie kupić sobie wszystko za własne pieniądze, co przekłada się na to, że nie będzie tak dobrze przygotowana do konkursu.

Author:  Krzysztof Paszelke [ Mon Feb 02, 2015 6:51 pm ]
Post subject:  Re: turniej

tak szanse wszedzie powiny być równe, a czy w życiu są? Sam bym wolał zagrac na równych szansach bez gemów, ale jestem realistą i wiem że szanse na cos takiego są znikome.
zacytuje Styxi: " Powyższe eliminacje i turnieje to jakby nie było zrobienie podziału na serwery gemowe/niegemowe.
Pomysł był już wielokrotnie powielany na łamach forum."
skoro był wielokrotnie poruszany temat i nic z tego nie wyszło, to niema szansy by teraz wyszło w takiej formie (bezgemowej)
Zamiast narzekać na niesprawiedliwość, spróbuj znaleźc w czyms takim dobre strony
turniej wygraja gemowcy - oczywiscie, ale będa walczyli o 1 miejsce z innymi gemowcami a dzięki temu:
- w czasie turnieju na innych serwerach bedzie można pograć spokojnie bo ci z największą kasą przeniosą sie na turniej.
- po turnieju też powinno być spokojniej na serwerach bo współzawodnictwo na turnieju wyczyści kieszenie większości biorących w nim udział.

Pomysł o turnieju podałem nie dlatego bo liczę że ja tam bym coś wielkiego osiągnął, ale dlatego że liczę na pozytywne efeky takiego turnieju na innych serwerach.
w czasie turnieju na innych serwerach o zwycięstwo będą mogły powalczyc te sojusze co były dotej pory stopowane przez tych którzy w tym czasie będą na turnieju, powinno to wprowadzić troche życia do gry.

Sindera Noctis zamiast narzekać na niesprawiedliwość w turnieju (z użyciem gemów)
załóż nowy temat, daj pomysł na serwer bez gemów ( czy zwykły, czy turniejowy), chętnie bym na takim zagrał - ale wątpie by właściciele gry zrezygnowali z zysku i na cos takiego sie zgodzili.

Author:  Sindera Noctis [ Fri Feb 06, 2015 12:22 pm ]
Post subject:  Re: turniej

Serwer turniejowy bez gemów? Spoko, nie ma problemu wg mnie. Najlepsza dziesiątka graczy grających bez gemow. Nagroda - dodatkowe rubiny, które i tak przeciez gracze dostają, albo jakas inna atrakcja, która normalnie nie jest osiągalna ze względu na koniecznosc użycia gemów albo jakaś pula gemów. np 100 gemów albo jakieś znaczne ułatwienia w grze na pierwszym kolejnym świecie, na którym gracz się zaloguje. Żeby szanse na wygrane były bardziej wyrównane - zwycięzca nie mógłby wziąć udziału w np. trzech kolejnych turniejach. Do tego jeżeli gracz wykupiłby pakiet gemów wyższy, niż ten najmniejszy czyli 300 szt, albo kupił najmniejszy więcej niż raz, oznaczałoby to automatycznie brak możliwości wzięcia udziału w najbliższym turnieju na serwerze dla graczy bez gemów.

Page 1 of 1 All times are UTC
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/