Emporea forum
http://forum.emporea.org/

Fortece i Świątynie - Jak to działa?
http://forum.emporea.org/viewtopic.php?f=164&t=2651
Page 1 of 1

Author:  Krzysztof Kościesza [ Sat Nov 22, 2014 5:29 pm ]
Post subject:  Fortece i Świątynie - Jak to działa?

Zgodnie z prośbą paru sojuszników zamieszczam temat w którym wyjaśniam jak działa ochrona prowincji, czyli w jaki sposób brać fortece i świątynie żeby to miało jakiś sens :) Nie chcę pisać wypracowania na 2 strony więc postaram się to wyjaśnić krótko i zwięźle posługując się kilkoma przykładami poszczególnych opcji.

I - Przejęcie i ochrona świątyni:

Możliwości są dwie, po przejęciu neutralnej lub wrogiej świątyni (nie ma żadnej różnicy) mogą się włączyć dwa tryby osłonki: Nieskończona osłona (NO) lub osłona na 36 godzin. Zależy to od ilości posiadanych fortów w danej prowincji przed jej zdobyciem - Jeśli posiadamy WIĘKSZOŚĆ fortec w danej prowincji to po zdobyciu świątyni będziemy mieli NO, jeśli mamy MNIEJSZOŚĆ fortów to osłonka się włączy na 36 godzin.

Tutaj należy zaznaczyć uciekając się do łopatologii stosowanej, czyli w razie gdyby ktoś nie zrozumiał co znaczy WIĘKSZOŚĆ lub MNIEJSZOŚĆ fortec ;)

W prowincjach które mają:
a) 7 fortec - WIĘKSZOŚĆ oznacza posiadanie co najmniej 4
b) 5 fortec - co najmniej 3
c) 3 fortece - co najmniej 2

Analogicznie, jeśli posiadamy mniejszą ilości fortec w danych prowincjach niż podane wyżej oznaczać będzie że mamy MNIEJSZOŚĆ fortec.

MNIEJSZOŚĆ I WIĘKSZOŚĆ posiadanych fortów w danej prowincji reguluje nam całą strategię blokowania i odbijania świątyń.

Jeśli po przejęciu świątyni mamy osłonkę na 36 godzin licznik spada aż do momentu gdy zdobędziemy WIĘKSZOŚĆ fortec w prowincji. Np, jeśli posiadamy na świątyni osłonkę której zostało jeszcze 25h i mamy 2 fortece to zdobycie kolejnej (przy założeniu że to 5-fortecowa prowincja) oznaczać będzie że licznik osłonki na świątyni zgaśnie i włączy się NO. Tak samo jeśli zostanie nam minuta, czy choćby 5 sekund do końca osłonki, przejęcie fortecy która da nam większość w prowincji spowoduje włączenie NO i zablokowanie świątyni.

Teraz, jeśli już mamy świątynię z NO, to w momencie gdy stracimy większość fortec w prowincji zegar zacznie odliczać dokładnie 4 godziny. Po upływie tego czasu tracimy ochronkę i obce sojusze mogą (próbować) naszą świątynie atakować i zdobywać.
Jeśli jednak w trakcie gdy zegar świątyni wciąż jeszcze odlicza czas do końca osłonki uda nam się zająć kolejny fort który spowrotem da nam większość fortec, na świątyni automatycznie włączy się NO - i wtedy kolejne 4 godziny odliczania gdybysmy ponownie stracili fort, choćby sekundę po tym jak NO się włączyło.

II - Osłonki na fortecach i łzy

Opcja 1: Posiadamy świątynię w danej prowincji:

Jeśli teraz przejmiemy wolny fort w tej prowincji włączymy na nim osłonkę na 24 godziny. Dlatego blokowanie świątyń oznacza przejmowanie fortów które straciliśmy w prowincji tak aby zawsze mieć większość. Fortece które posiadamy w swoich prowincjach są "nabite" łzami i surowcami i chronione przez 100 strażników*

Opcja 2: Nie posiadamy świątyni w danej prowincji

Przejęcie fortu w neutralnych lub obcych prowincjach blokuje fort na 6 godzin. Tutaj należy zwrócić uwagę że jesli czas zajęcia obcego fortu wynosi 6h a czas spadnięcia osłonki ze świątyni po zdobyciu większości fortec to 4 godziny, łatwo wyliczyć że aby skutecznie zdjąć komuś osłonkę mamy 2 godziny na zdobycie większości fortec aby uniemożliwić przeciwnikowi odbicie ich przed zejściem ochronki ze świątyni. Obce fortece są puste, tzn. nie mają łez ani surki do zrabowania i są chronione jedynie przez 10 strażników*

Analogicznie tą samą strategię stosujemy do obrony :)

*puste fortece (czyli bez łez i surowców) są także chronione przez 100 strażników w sytuacji gdy mamy "nabite" fortece w prowincji i stracimy świątynię bez stracenia tych fortów. W takim przypadku forteca traci łzy i surkę ale 100 guardów które ich broniły już zostają i bronią nawet pustej fortecy

To by było chyba na tyle, w razie pytań lub niejasności proszę pisać, pozdrawiam :)

Elmer

Author:  Styxi [ Sat Nov 22, 2014 6:13 pm ]
Post subject:  Re: Fortece i Świątynie - Jak to działa?

Dzięki ElmerMad za ładne podsumowanie. Przydatne info również w tematach:


Page 1 of 1 All times are UTC
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/