All times are UTC

It is currently Tue Sep 17, 2019 12:13 pm

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Pierwsze kroki
PostPosted: Thu Nov 21, 2013 12:08 pm 
Skeleton

Wybór rasy

Zacznijmy od wyboru rasy, musisz zdecydować, jaką rasą chcesz grać, jeśli są to Twoje pierwsze kroki w świecie Emporea, poleciłbym jako pierwszą rasę, Krasnoludy lub Orki.

Image

Ale dlaczego akurat te dwie rasy? Obie rasy mają dosyć silne jednostki, co przekłada sie na potrzebną ilość jednostek potrzebną do ataków na obozy, gdzie tych jednostek potrzeba mniej, a wiadomo na początku gry, nie ukrywajmy, trudno jest zorientować się gdzie i jak atakować by te surowce płyneły do nas szeroką rzeką.

Oczywiście coś za coś, jednostki u tych ras budują się wolniej niż na przykład u nieumarłych, ale żeby w pełni wykorzystac potencjał rasy Nieumarłych, trzeba trochę doświadczenia w grze. Nieumarli w rękach niezbyt doświadczonego gracza, moga sprawic iż gra przestanie sprawiać radość. Armie Nieumarłych bazują na ogromnych ilośćiach, zwłaszcza w początkowych fazach rozgrywki na serwerze, gdy jeszcze najsilniejsze jednostki są niezbadane.

Zaczynamy rozgrywkę w świecie gdzie raczej nikt nie ma sentymentów, tu liczy się jak największa siła wojska, a co za tym idzie, ilość kradzionych surowców.

Staramy się budować jak najwięcej wojska, bo wiadomo, ataki na mocniejsze obozy to więcej surowców, i szansa na lepszy ekwipunek. I teraz najważniejsza z zasad w tej grze, i nie tylko:
Wieże obronne, to podstawa, suma tych wież powinna być jak największa, jak ktoś zapyta ile, to mogę napisać za żadna ilość nie jest wystarczająca. Budujcie wieże, w każdej chwili kiedy nie budujecie nic innego. Jeśli jesteście w sojuszu, nikt nie wyśle Wam wojska na pomoc, jeśli będziecie miec mało wież.

I tak drobna rada: jeśli odchodzicie na dłużej od gry, starajcie się wydawać surowce, tak by w razie ataku, grabieżca miał jak najmniej korzyści.

Czy warto szukac sojuszu juz na samym początku gry. czy raczej grać solo i poczekać?

Tak, ja uważam że ta gra daje mase frajdy, ale tylko jak się gra w sojuszu, zespołowo. Jeśli zaczynacie gre jak już na serwerze rozgrywka trwa jakiś czas, przypatrzcie się uważnie jaki sojusz chce Was zaprosić, czasem nie warto tracić transferu miasta, by przenieść się w okolicy sojuszu który może się rozpaść.
W przypadku nowego serwera, polecam również się wstrzymać, tak około 3-4 dni, by zobaczyć który sojusz powstał jedynie dla zadania, a który wydaje się że podziała dłużej, i może coś zdziałać.

Mam sojusz i każą mi się przenieść.

Tak, to konieczność by ustawić sie z miastem JAK NAJBLIŻEJ pozostałych graczy z sojuszu i jak najbliżej swiatyni przy której sojusz się zbiera.
Już wyjaśniam dlaczego: Chcąc wybudować ołtarz bogów, który jest wyznacznikiem potęgi sojuszu, cały sojusz musi wspomóc szefa sojuszu, który jako jedyny może rozpocząc taką budowę.
Zbierając ogromne ilośći surowców, szef sojuszu jest narażony na ataki z zaskoczenia. Taktyka ta polega na szybkim przeniesieniu miasta w okolicy ofiary, i jeśli miasto w który jest budowany ołtarz, nie jest zastawione innymi miastami, ataku nie da się obronić czy zorganizować obrony.

Image

Oczywiście zastawienie miasta z Ołtarzem nie gwarantuje że nikt nie zaatakuje, ale zwiększa ilość czasu potrzebną na dojście wrogich wojsk do celu, a co za tym idzie, jest więcej czasu na zorganizowanie obrony.
To samo tyczy się swiatyń, ale w tym wypadku chodzi by jej nie stracić, bo to obniża nam ilość łez potrzebnych do budowy ołtarza.

Mam nadzieję że ten prosty i krótki wstęp do gry, przyda się nieco. Jeśli popełniłem jakieś błędy, wybaczcie. Następny teamt o interfejsie gry, czyli co od czego jest, i do czego służy
  Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC